Grand Duchy of Luxembourg
LUXEMBOURG 1960-61
  Played Won Drew Lost For Against Diff. Points
1 CA Spora Luxembourg 22 16 1 5 56 29 27 33
2 AS Jeunesse d'Esch/Alzette 22 15 3 4 65 30 35 33
3 Union Sportive Luxembourg 22 13 4 5 44 31 13 30
4 FC Red Boys Differdange 22 8 7 7 33 36 -3 23
5 CS Stade Dudelange 22 8 6 8 45 38 7 22
6 CS Grevenmacher 22 7 7 8 36 36 0 21
7 CS Fola Esch/Alzette 22 8 4 10 39 41 -2 20
8 FC The National Schifflange 22 8 4 10 31 36 -5 20
9 US Rumelange 22 6 5 11 25 35 -10 17
10 FC Aris Bonnevoie 22 6 4 12 32 52 -20 16
11 FC Chiers Rodange 22 4 7 11 23 38 -15 15
12 SC Tétange 22 5 4 13 26 53 -27 14
  264 104 56 104 455 455 0 264
Play-off (Esch-sur-Alzette 09.05.61) AS Jeunesse d'Esch - CA Spora Luxembourg 0-1    
Promoted CS Alliance Dudelange, US Dudelange
CA = Club Athlétique CS = Club Sportif
AS = Association Sportive US = Union Sportive
FC = Football Club SC = Sport Club
Luxembourg - Luxemburg - Lëtzebuerg Schifflange - Schifflingen - Schëffleng
Esch/Alzette - Esch/Alzig - Esch/Uelzecht Rumelange - Rümelingen - Rëmeleng
Differdange - Differdingen - Déifferdeng Bonnevoie - Bonneweg - Bouneweg
Dudelange - Düdelingen - Diddeleng Rodange - Rodingen - Rodange
Grevenmacher - Grevenmacher - Gréiwemaacher Tétange - Tetingen - Téiteng
LUXEMBOURG 1961-62
  Played Won Drew Lost For Against Diff. Points
1 Union Sportive Luxembourg 22 18 3 1 48 19 29 39
2 CS Alliance Dudelange 22 14 4 4 79 26 53 32
3 CA Spora Luxembourg 22 10 4 8 54 36 18 24
4 FC The National Schifflange 22 10 4 8 41 40 1 24
5 AS Jeunesse d'Esch/Alzette 22 9 5 8 43 34 9 23
6 FC Aris Bonnevoie 22 10 1 11 42 45 -3 21
7 CS Stade Dudelange 22 7 6 9 39 47 -8 20
8 FC Red Boys Differdange 22 7 6 9 31 41 -10 20
9 US Dudelange 22 6 6 10 38 59 -21 18
10 CS Fola Esch/Alzette 22 6 5 11 41 57 -16 17
11 CS Grevenmacher 22 7 3 12 29 44 -15 17
12 US Rumelange 22 3 3 16 18 55 -37 9
  264 107 50 107 503 503 0 264
Relegation play-off CS Fola Esch/Alzette - CS Grevenmacher 2-2 aet 4-2
Promoted FC Avenir Beggen, FC The Belval Belvaux
CS = Club Sportif AS = Association Sportive
CA = Club Athlétique US = Union Sportive
FC = Football Club
Luxembourg - Luxemburg - Lëtzebuerg Bonnevoie - Bonneweg - Bouneweg
Dudelange - Düdelingen - Diddeleng Differdange - Differdingen - Déifferdeng
Schifflange - Schifflingen - Schëffleng Grevenmacher - Grevenmacher - Gréiwemaacher
Esch/Alzette - Esch/Alzig - Esch/Uelzecht Rumelange - Rümelingen - Rëmeleng
LUXEMBOURG 1962-63
  Played Won Drew Lost For Against Diff. Points
1 AS Jeunesse d'Esch/Alzette 22 13 9 0 56 32 24 35
2 Union Sportive Luxembourg 22 13 3 6 54 25 29 29
3 FC Red Boys Differdange 22 11 6 5 41 21 20 28
4 FC Aris Bonnevoie 22 11 5 6 45 32 13 27
5 CS Alliance Dudelange 22 9 6 7 38 30 8 24
6 CA Spora Luxembourg 22 8 6 8 31 27 4 22
7 FC The National Schifflange 22 8 4 10 49 56 -7 20
8 CS Stade Dudelange 22 7 6 9 46 53 -7 20
9 US Dudelange 22 7 6 9 36 44 -8 20
10 FC Avenir Beggen 22 8 2 12 41 51 -10 18
11 CS Fola Esch/Alzette 22 4 7 11 29 47 -18 15
12 FC The Belval Belvaux 22 2 2 18 27 75 -48 6
  264 101 62 101 493 493 0 264
Promoted FC Jeunesse Wasserbillig, FC Progrès Niedercorn
AS = Association Sportive CA = Club Athlétique
FC = Football Club US = Union Sportive
CS = Club Sportif
Esch/Alzette - Esch/Alzig - Esch/Uelzecht Dudelange - Düdelingen - Diddeleng
Luxembourg - Luxemburg - Lëtzebuerg Schifflange - Schifflingen - Schëffleng
Differdange - Differdingen - Déifferdeng Beggen - Beggen - Beggen
Bonnevoie - Bonneweg - Bouneweg Belvaux - Beles - Bieles
LUXEMBOURG 1963-64
  Played Won Drew Lost For Against Diff. Points
1 FC Aris Bonnevoie 22 15 3 4 55 22 33 33
2 Union Sportive Luxembourg 22 13 5 4 61 31 30 31
3 CS Stade Dudelange 22 13 4 5 57 32 25 30
4 FC Red Boys Differdange 22 11 4 7 32 27 5 26
5 AS Jeunesse d'Esch/Alzette 22 11 3 8 38 30 8 25
6 CA Spora Luxembourg 22 10 4 8 43 33 10 24
7 FC Jeunesse Wasserbillig 22 9 5 8 40 36 4 23
8 CS Alliance Dudelange 22 6 5 11 40 50 -10 17
9 US Dudelange 22 7 3 12 33 46 -13 17
10 FC The National Schifflange 22 5 5 12 29 55 -26 15
11 FC Progrès Niedercorn 22 4 4 14 21 57 -36 12
12 FC Avenir Beggen 22 4 3 15 34 64 -30 11
  264 108 48 108 483 483 0 264
Promoted US Rumelange, FC Rapid Neudorf
FC = Football Club CA = Club Athlétique
CS = Club Sportif US = Union Sportive
AS = Association Sportive
Bonnevoie - Bonneweg - Bouneweg Wasserbillig - Wasserbillig - Waasserbëlleg
Luxembourg - Luxemburg - Lëtzebuerg Schifflange - Schifflingen - Schëffleng
Dudelange - Düdelingen - Diddeleng Niedercorn - Niederkorn - Nidderkuer
Differdange - Differdingen - Déifferdeng Beggen - Beggen - Beggen
Esch/Alzette - Esch/Alzig - Esch/Uelzecht
LUXEMBOURG 1964-65
  Played Won Drew Lost For Against Diff. Points
1 CS Stade Dudelange 22 13 6 3 44 28 16 32
2 Union Sportive Luxembourg 22 12 7 3 47 25 22 31
3 AS Jeunesse d'Esch/Alzette 22 11 6 5 44 28 16 28
4 FC Aris Bonnevoie 22 12 4 6 44 34 10 28
5 CA Spora Luxembourg 22 9 7 6 37 30 7 25
6 CS Alliance Dudelange 22 7 7 8 35 32 3 21
7 FC Red Boys Differdange 22 8 4 10 25 28 -3 20
8 FC Jeunesse Wasserbillig 22 6 6 10 27 39 -12 18
9 US Rumelange 22 7 3 12 27 31 -4 17
10 US Dudelange 22 3 11 8 25 31 -6 17
11 FC Rapid Neudorf 22 7 2 13 36 54 -18 16
12 FC The National Schifflange 22 3 5 14 24 55 -31 11
  264 98 68 98 415 415 0 264
Promoted CS Pétange, FC Avenir Beggen
CS = Club Sportif CA = Club Athlétique
AS = Association Sportive US = Union Sportive
FC = Football Club
Dudelange - Düdelingen - Diddeleng Wasserbillig - Wasserbillig - Waasserbëlleg
Luxembourg - Luxemburg - Lëtzebuerg Rumelange - Rümelingen - Rëmeleng
Esch/Alzette - Esch/Alzig - Esch/Uelzecht Neudorf - Neudorf - Neiduerf
Bonnevoie - Bonneweg - Bouneweg Schifflange - Schifflingen - Schëffleng
Differdange - Differdingen - Déifferdeng
LUXEMBOURG 1965-66
  Played Won Drew Lost For Against Diff. Points
1 FC Aris Bonnevoie 22 15 5 2 67 25 42 35
2 Union Sportive Luxembourg 22 13 2 7 58 33 25 28
3 US Dudelange 22 11 6 5 58 39 19 28
4 US Rumelange 22 11 3 8 38 35 3 25
5 AS Jeunesse d'Esch/Alzette 22 9 5 8 40 36 4 23
6 FC Avenir Beggen 22 10 2 10 43 56 -13 22
7 CA Spora Luxembourg 22 6 8 8 38 35 3 20
8 CS Stade Dudelange 22 8 3 11 34 49 -15 19
9 CS Pétange 22 7 5 10 32 49 -17 19
10 FC Jeunesse Wasserbillig 22 8 2 12 36 48 -12 18
11 FC Red Boys Differdange 22 8 1 13 38 44 -6 17
12 CS Alliance Dudelange 22 3 4 15 32 65 -33 10
  264 109 46 109 514 514 0 264
Promoted US Mondorf, FC Rapid Neudorf
FC = Football Club CA = Club Athlétique
US = Union Sportive CS = Club Sportif
AS = Association Sportive
Bonnevoie - Bonneweg - Bouneweg Beggen - Beggen - Beggen
Luxembourg - Luxemburg - Lëtzebuerg Pétange - Petingen - Péiteng
Dudelange - Düdelingen - Diddeleng Wasserbillig - Wasserbillig - Waasserbëlleg
Rumelange - Rümelingen - Rëmeleng Differdange - Differdingen - Déifferdeng
Esch/Alzette - Esch/Alzig - Esch/Uelzecht
LUXEMBOURG 1966-67
  Played Won Drew Lost For Against Diff. Points
1 AS Jeunesse d'Esch/Alzette 22 16 4 2 55 20 35 36
2 CA Spora Luxembourg 22 13 4 5 40 23 17 30
3 Union Sportive Luxembourg 22 12 3 7 57 31 26 27
4 FC Aris Bonnevoie 22 10 6 6 48 29 19 26
5 US Dudelange 22 12 1 9 50 41 9 25
6 US Mondorf-les-Bains 22 9 4 9 38 47 -9 22
7 US Rumelange 22 8 5 9 32 30 2 21
8 FC Avenir Beggen 22 8 2 12 46 46 0 18
9 CS Pétange 22 7 4 11 33 50 -17 18
10 CS Stade Dudelange 22 6 3 13 31 49 -18 15
11 FC Jeunesse Wasserbillig 22 5 3 14 30 59 -29 13
12 FC Rapid Neudorf 22 4 5 13 21 56 -35 13
  264 110 44 110 481 481 0 264
Promoted FC Progrès Niedercorn, FC Red Boys Differdange
AS = Association Sportive US = Union Sportive
CA = Club Athlétique CS = Club Sportif
FC = Football Club
Esch/Alzette - Esch/Alzig - Esch/Uelzecht Rumelange - Rümelingen - Rëmeleng
Luxembourg - Luxemburg - Lëtzebuerg Beggen - Beggen - Beggen
Bonnevoie - Bonneweg - Bouneweg Pétange - Petingen - Péiteng
Dudelange - Düdelingen - Diddeleng Wasserbillig - Wasserbillig - Waasserbëlleg
Mondorf-les-Bains - Bad-Mondorf - Munneref Neudorf - Neudorf - Neiduerf
LUXEMBOURG 1967-68
  Played Won Drew Lost For Against Diff. Points
1 AS Jeunesse d'Esch/Alzette 22 16 3 3 41 17 24 35
2 US Rumelange 22 13 5 4 50 29 21 31
3 Union Sportive Luxembourg 22 11 6 5 64 36 28 28
4 FC Aris Bonnevoie 22 11 4 7 42 22 20 26
5 US Dudelange 22 10 6 6 39 37 2 26
6 CA Spora Luxembourg 22 10 5 7 35 26 9 25
7 FC Avenir Beggen 22 8 5 9 34 32 2 21
8 FC Red Boys Differdange 22 7 3 12 40 46 -6 17
9 US Mondorf-les-Bains 22 7 3 12 42 61 -19 17
10 FC Progrès Niedercorn 22 6 4 12 35 46 -11 16
11 CS Stade Dudelange 22 6 4 12 21 44 -23 16
12 CS Pétange 22 1 4 17 16 63 -47 6
  264 106 52 106 459 459 0 264
CS Stade Dudelange relegated for worst goals-difference
Promoted CS Fola Esch/Alzette, CS Grevenmacher
AS = Association Sportive FC = Football Club
US = Union Sportive CS = Club Sportif
CA = Club Athlétique
Esch/Alzette - Esch/Alzig - Esch/Uelzecht Beggen - Beggen - Beggen
Rumelange - Rümelingen - Rëmeleng Differdange - Differdingen - Déifferdeng
Luxembourg - Luxemburg - Lëtzebuerg Mondorf-les-Bains - Bad-Mondorf - Munneref
Bonnevoie - Bonneweg - Bouneweg Niedercorn - Niederkorn - Nidderkuer
Dudelange - Düdelingen - Diddeleng Pétange - Petingen - Péiteng
LUXEMBOURG 1968-69
  Played Won Drew Lost For Against Diff. Points
1 FC Avenir Beggen 22 16 2 4 67 29 38 34
2 AS Jeunesse d'Esch/Alzette 22 16 2 4 44 14 30 34
3 FC Aris Bonnevoie 22 12 6 4 41 24 17 30
4 Union Sportive Luxembourg 22 12 5 5 62 31 31 29
5 US Dudelange 22 10 7 5 37 30 7 27
6 FC Red Boys Differdange 22 9 5 8 43 32 11 23
7 CA Spora Luxembourg 22 7 3 12 35 42 -7 17
8 US Mondorf-les-Bains 22 7 3 12 30 51 -21 17
9 US Rumelange 22 4 8 10 19 27 -8 16
10 FC Progrès Niedercorn 22 4 5 13 27 61 -34 13
11 CS Grevenmacher 22 4 5 13 21 56 -35 13
12 CS Fola Esch/Alzette 22 4 3 15 30 59 -29 11
  264 105 54 105 456 456 0 264
FC Avenir Beggen Champions for best goals-difference              
CS Grevenmacher relegated for worst goals-difference
Promoted CS Stade Dudelange, SC Tétange
FC = Football Club CA = Club Athlétique
AS = Association Sportive CS = Club Sportif
US = Union Sportive
Beggen - Beggen - Beggen Differdange - Differdingen - Déifferdeng
Esch/Alzette - Esch/Alzig - Esch/Uelzecht Mondorf-les-Bains - Bad-Mondorf - Munneref
Bonnevoie - Bonneweg - Bouneweg Rumelange - Rümelingen - Rëmeleng
Luxembourg - Luxemburg - Lëtzebuerg Niedercorn - Niederkorn - Nidderkuer
Dudelange - Düdelingen - Diddeleng Grevenmacher - Grevenmacher - Gréiwemaacher
LUXEMBOURG 1969-70
  Played Won Drew Lost For Against Diff. Points
1 AS Jeunesse d'Esch/Alzette 22 15 6 1 55 15 40 36
2 US Rumelange 22 13 5 4 49 24 25 31
3 CA Spora Luxembourg 22 14 2 6 60 32 28 30
4 FC Red Boys Differdange 22 12 4 6 56 37 19 28
5 Union Sportive Luxembourg 22 9 5 8 52 36 16 23
6 FC Aris Bonnevoie 22 10 3 9 37 42 -5 23
7 FC Avenir Beggen 22 9 4 9 31 31 0 22
8 SC Tétange 22 6 6 10 25 44 -19 18
9 CS Stade Dudelange 22 8 1 13 41 44 -3 17
10 FC Progrès Niedercorn 22 4 8 10 28 45 -17 16
11 US Dudelange 22 3 9 10 24 43 -19 15
12 US Mondorf-les-Bains 22 2 1 19 21 86 -65 5
  264 105 54 105 479 479 0 264
Promoted CS Grevenmacher, CS Alliance Dudelange
AS = Association Sportive FC = Football Club
US = Union Sportive SC = Sport Club
CA = Club Athlétique CS = Club Sportif
Esch/Alzette - Esch/Alzig - Esch/Uelzecht Beggen - Beggen - Beggen
Rumelange - Rümelingen - Rëmeleng Tétange - Tetingen - Téiteng
Luxembourg - Luxemburg - Lëtzebuerg Dudelange - Düdelingen - Diddeleng
Differdange - Differdingen - Déifferdeng Niedercorn - Niederkorn - Nidderkuer
Bonnevoie - Bonneweg - Bouneweg Mondorf-les-Bains - Bad-Mondorf - Munneref
Luxembourg 1951-60
Luxembourg 1971-80
Luxembourg - Final Tables
Home