Grand Duchy of Luxembourg
LUXEMBOURG 1950-51
  Played Won Drew Lost For Against Diff. Points
1 AS Jeunesse d'Esch/Alzette 22 14 4 4 52 24 28 32
2 FC The National Schifflange 22 12 6 4 58 31 27 30
3 FC Red Boys Differdange 22 10 6 6 38 27 11 26
4 CS Stade Dudelange 22 10 4 8 46 36 10 24
5 CA Spora Luxembourg 22 9 5 8 54 38 16 23
6 SC Tétange 22 8 7 7 43 40 3 23
7 Union Sportive Luxembourg 22 8 7 7 47 47 0 23
8 FC Progrès Niedercorn 22 8 6 8 47 40 7 22
9 FC Racing Rodange 22 9 4 9 45 53 -8 22
10 FC Chiers Rodange 22 6 9 7 37 46 -9 21
11 US Dudelange 22 4 4 14 35 68 -33 12
12 FCM Young Boys Diekirch 22 2 2 18 30 82 -52 6
  264 100 64 100 532 532 0 264
Promoted CS Fola Esch/Alzette
AS = Association Sportive CA = Club Athlétique
FC = Football Club US = Union Sportive
CS = Club Sportif FCM = Football Club Municipal
SC = Sport Club
Esch/Alzette - Esch/Alzig - Esch/Uelzecht Tétange - Tetingen - Téiteng
Schifflange - Schifflingen - Schëffleng Niedercorn - Niederkorn - Nidderkuer
Differdange - Differdingen - Déifferdeng Rodange - Rodingen - Rodange
Dudelange - Düdelingen - Diddeleng Diekirch - Diekirch - Dikrech
Luxembourg - Luxemburg - Lëtzebuerg
LUXEMBOURG 1951-52
  Played Won Drew Lost For Against Diff. Points
1 FC The National Schifflange 18 10 4 4 39 26 13 24
2 CA Spora Luxembourg 18 10 3 5 35 28 7 23
3 CS Stade Dudelange 18 9 3 6 24 22 2 21
4 FC Progrès Niedercorn 18 6 6 6 37 34 3 18
5 CS Fola Esch/Alzette 18 8 2 8 39 40 -1 18
6 FC Red Boys Differdange 18 6 6 6 26 27 -1 18
7 AS Jeunesse d'Esch/Alzette 18 6 5 7 35 28 7 17
8 Union Sportive Luxembourg 18 8 1 9 40 45 -5 17
9 SC Tétange 18 5 6 7 29 31 -2 16
10 FC Racing Rodange 18 1 6 11 23 46 -23 8
  180 69 42 69 327 327 0 180
Promoted FC Red Star Merl/Belair, CS Alliance Dudelange
FC = Football Club AS = Association Sportive
CA = Club Athlétique SC = Sport Club
CS = Club Sportif
Schifflange - Schifflingen - Schëffleng Esch/Alzette - Esch/Alzig - Esch/Uelzecht
Luxembourg - Luxemburg - Lëtzebuerg Differdange - Differdingen - Déifferdeng
Dudelange - Düdelingen - Diddeleng Tétange - Tetingen - Téiteng
Niedercorn - Niederkorn - Nidderkuer Rodange - Rodingen - Rodange
LUXEMBOURG 1952-53
  Played Won Drew Lost For Against Diff. Points
1 FC Progrès Niedercorn 22 13 6 3 52 32 20 32
2 AS Jeunesse d'Esch/Alzette 22 13 5 4 41 24 17 31
3 CS Stade Dudelange 22 11 5 6 40 25 15 27
4 FC Red Boys Differdange 22 10 2 10 37 39 -2 22
5 CS Fola Esch/Alzette 22 10 2 10 25 31 -6 22
6 Union Sportive Luxembourg 22 9 3 10 44 49 -5 21
7 FC Red Star Merl/Belair  22 10 1 11 41 51 -10 21
8 FC The National Schifflange 22 8 4 10 46 39 7 20
9 CA Spora Luxembourg 22 9 0 13 44 42 2 18
10 SC Tétange 22 7 3 12 33 41 -8 17
11 CS Alliance Dudelange 22 7 3 12 39 47 -8 17
12 FC Racing Rodange 22 5 6 11 32 54 -22 16
  264 112 40 112 474 474 0 264
Relegation play-off SC Tétange - CS Alliance Dudelange 3-2
Promoted CS Grevenmacher, US Dudelange
FC = Football Club CA = Club Athlétique
AS = Association Sportive SC = Sport Club
CS = Club Sportif
Niedercorn - Niederkorn - Nidderkuer Merl/Belair - Merl/Belair - Märel/Belair
Esch/Alzette - Esch/Alzig - Esch/Uelzecht Schifflange - Schifflingen - Schëffleng
Dudelange - Düdelingen - Diddeleng Tétange - Tetingen - Téiteng
Differdange - Differdingen - Déifferdeng Rodange - Rodingen - Rodange
Luxembourg - Luxemburg - Lëtzebuerg
LUXEMBOURG 1953-54
  Played Won Drew Lost For Against Diff. Points
1 AS Jeunesse d'Esch/Alzette 22 14 5 3 51 27 24 33
2 CS Fola Esch/Alzette 22 10 8 4 59 34 25 28
3 FC Progrès Niedercorn 22 8 8 6 35 31 4 24
4 CS Grevenmacher 22 9 6 7 38 43 -5 24
5 Union Sportive Luxembourg 22 10 2 10 41 44 -3 22
6 CS Stade Dudelange 22 5 11 6 26 25 1 21
7 FC The National Schifflange 22 9 2 11 43 41 2 20
8 SC Tétange 22 7 6 9 34 37 -3 20
9 FC Red Boys Differdange 22 5 9 8 34 29 5 19
10 FC Red Star Merl/Belair  22 7 5 10 46 53 -7 19
11 US Dudelange 22 4 10 8 31 45 -14 18
12 CA Spora Luxembourg 22 5 6 11 37 66 -29 16
  264 93 78 93 475 475 0 264
Promoted CS Alliance Dudelange, FC Racing Rodange 
AS = Association Sportive SC = Sport Club
CS = Club Sportif US = Union Sportive
FC = Football Club CA = Club Athlétique
Esch/Alzette - Esch/Alzig - Esch/Uelzecht Schifflange - Schifflingen - Schëffleng
Niedercorn - Niederkorn - Nidderkuer Tétange - Tetingen - Téiteng
Grevenmacher - Grevenmacher - Gréiwemaacher Differdange - Differdingen - Déifferdeng
Luxembourg - Luxemburg - Lëtzebuerg Merl/Belair - Merl/Belair - Märel/Belair
Dudelange - Düdelingen - Diddeleng
LUXEMBOURG 1954-55
  Played Won Drew Lost For Against Diff. Points
1 CS Stade Dudelange 22 15 4 3 55 28 27 34
2 CS Fola Esch/Alzette 22 10 5 7 55 43 12 25
3 Union Sportive Luxembourg 22 10 4 8 41 40 1 24
4 FC The National Schifflange 22 9 5 8 39 30 9 23
5 FC Progrès Niedercorn 22 9 5 8 41 32 9 23
6 FC Red Star Merl/Belair  22 7 9 6 46 46 0 23
7 FC Red Boys Differdange 22 6 9 7 33 35 -2 21
8 CS Alliance Dudelange 22 9 3 10 47 51 -4 21
9 AS Jeunesse d'Esch/Alzette 22 7 6 9 42 44 -2 20
10 FC Racing Rodange 22 7 6 9 40 48 -8 20
11 CS Grevenmacher 22 7 3 12 36 56 -20 17
12 SC Tétange 22 5 3 14 34 56 -22 13
  264 101 62 101 509 509 0 264
Promoted CA Spora Luxembourg, FC Chiers Rodange
CS = Club Sportif AS = Association Sportive
FC = Football Club SC = Sport Club
Dudelange - Düdelingen - Diddeleng Merl/Belair - Merl/Belair - Märel/Belair
Esch/Alzette - Esch/Alzig - Esch/Uelzecht Differdange - Differdingen - Déifferdeng
Luxembourg - Luxemburg - Lëtzebuerg Rodange - Rodingen - Rodange
Schifflange - Schifflingen - Schëffleng Grevenmacher - Grevenmacher - Gréiwemaacher
Niedercorn - Niederkorn - Nidderkuer Tétange - Tetingen - Téiteng
LUXEMBOURG 1955-56
  Played Won Drew Lost For Against Diff. Points
1 CA Spora Luxembourg 22 16 1 5 61 38 23 33
2 CS Stade Dudelange 22 16 0 6 61 23 38 32
3 FC Progrès Niedercorn 22 12 6 4 66 40 26 30
4 CS Alliance Dudelange 22 12 5 5 51 41 10 29
5 AS Jeunesse d'Esch/Alzette 22 8 7 7 35 32 3 23
6 CS Fola Esch/Alzette 22 10 3 9 57 58 -1 23
7 FC The National Schifflange 22 9 3 10 37 44 -7 21
8 FC Red Boys Differdange 22 8 4 10 33 39 -6 20
9 Union Sportive Luxembourg 22 7 5 10 42 44 -2 19
10 FC Red Star Merl/Belair  22 3 8 11 38 68 -30 14
11 FC Racing Rodange 22 3 5 14 33 53 -20 11
12 FC Chiers Rodange 22 3 3 16 29 63 -34 9
  264 107 50 107 543 543 0 264
Promoted CS Grevenmacher, SC Tétange
CA = Club Athlétique FC = Football Club
CS = Club Sportif AS = Association Sportive
Luxembourg - Luxemburg - Lëtzebuerg Schifflange - Schifflingen - Schëffleng
Dudelange - Düdelingen - Diddeleng Differdange - Differdingen - Déifferdeng
Niedercorn - Niederkorn - Nidderkuer Merl/Belair - Merl/Belair - Märel/Belair
Esch/Alzette - Esch/Alzig - Esch/Uelzecht Rodange - Rodingen - Rodange
LUXEMBOURG 1956-57
  Played Won Drew Lost For Against Diff. Points
1 CS Stade Dudelange 22 17 3 2 71 14 57 37
2 AS Jeunesse d'Esch/Alzette 22 14 3 5 47 24 23 31
3 FC Red Boys Differdange 22 12 3 7 41 25 16 27
4 CS Grevenmacher 22 10 4 8 56 39 17 24
5 CA Spora Luxembourg 22 8 6 8 61 49 12 22
6 CS Alliance Dudelange 22 8 5 9 38 42 -4 21
7 Union Sportive Luxembourg 22 9 3 10 38 42 -4 21
8 FC Progrès Niedercorn 22 9 3 10 40 46 -6 21
9 SC Tétange 22 8 4 10 37 48 -11 20
10 CS Fola Esch/Alzette 22 5 9 8 35 53 -18 19
11 FC The National Schifflange 22 6 5 11 36 48 -12 17
12 FC Red Star Merl/Belair  22 1 2 19 29 99 -70 4
  264 107 50 107 529 529 0 264
Promoted FC Chiers Rodange, US Dudelange
CS = Club Sportif CA = Club Athlétique
AS = Association Sportive SC = Sport Club
FC = Football Club
Dudelange - Düdelingen - Diddeleng Niedercorn - Niederkorn - Nidderkuer
Esch/Alzette - Esch/Alzig - Esch/Uelzecht Tétange - Tetingen - Téiteng
Differdange - Differdingen - Déifferdeng Schifflange - Schifflingen - Schëffleng
Grevenmacher - Grevenmacher - Gréiwemaacher Merl/Belair - Merl/Belair - Märel/Belair
Luxembourg - Luxemburg - Lëtzebuerg
LUXEMBOURG 1957-58
  Played Won Drew Lost For Against Diff. Points
1 AS Jeunesse d'Esch/Alzette 22 15 5 2 52 20 32 35
2 FC Red Boys Differdange 22 13 4 5 46 27 19 30
3 CS Stade Dudelange 22 12 4 6 40 27 13 28
4 SC Tétange 22 10 5 7 32 28 4 25
5 CA Spora Luxembourg 22 8 6 8 47 41 6 22
6 FC Chiers Rodange 22 8 6 8 47 50 -3 22
7 Union Sportive Luxembourg 22 9 3 10 36 45 -9 21
8 FC Progrès Niedercorn 22 7 6 9 40 44 -4 20
9 CS Grevenmacher 22 8 4 10 34 38 -4 20
10 CS Alliance Dudelange 22 7 4 11 50 63 -13 18
11 US Dudelange 22 4 5 13 37 51 -14 13
12 CS Fola Esch/Alzette 22 3 4 15 26 53 -27 10
  264 104 56 104 487 487 0 264
Promoted FC The National Schifflange, FC Jeunesse Wasserbillig
AS = Association Sportive SC = Sport Club
FC = Football Club CA = Club Athlétique
CS = Club Sportif US = Union Sportive
Esch/Alzette - Esch/Alzig - Esch/Uelzecht Luxembourg - Luxemburg - Lëtzebuerg
Differdange - Differdingen - Déifferdeng Rodange - Rodingen - Rodange
Dudelange - Düdelingen - Diddeleng Niedercorn - Niederkorn - Nidderkuer
Tétange - Tetingen - Téiteng Grevenmacher - Grevenmacher - Gréiwemaacher
LUXEMBOURG 1958-59
  Played Won Drew Lost For Against Diff. Points
1 AS Jeunesse d'Esch/Alzette 22 14 4 4 58 22 36 32
2 CA Spora Luxembourg 22 10 6 6 73 29 44 26
3 FC Red Boys Differdange 22 11 4 7 63 28 35 26
4 CS Stade Dudelange 22 9 8 5 64 42 22 26
5 CS Alliance Dudelange 22 9 5 8 62 46 16 23
6 FC Progrès Niedercorn 22 8 6 8 40 51 -11 22
7 Union Sportive Luxembourg 22 8 5 9 35 41 -6 21
8 CS Grevenmacher 22 6 8 8 44 52 -8 20
9 SC Tétange 22 7 4 11 48 55 -7 18
10 FC The National Schifflange 22 4 10 8 46 58 -12 18
11 FC Jeunesse Wasserbillig 22 7 3 12 48 99 -51 17
12 FC Chiers Rodange 22 5 5 12 32 90 -58 15
  264 98 68 98 613 613 0 264
Promoted CS Fola Esch/Alzette, FC Aris Bonnevoie
AS = Association Sportive CS = Club Sportif
CA = Club Athlétique SC = Sport Club
FC = Football Club
Esch/Alzette - Esch/Alzig - Esch/Uelzecht Grevenmacher - Grevenmacher - Gréiwemaacher
Luxembourg - Luxemburg - Lëtzebuerg Tétange - Tetingen - Téiteng
Differdange - Differdingen - Déifferdeng Schifflange - Schifflingen - Schëffleng
Dudelange - Düdelingen - Diddeleng Wasserbillig - Wasserbillig - Waasserbëlleg
Niedercorn - Niederkorn - Nidderkuer Rodange - Rodingen - Rodange
LUXEMBOURG 1959-60
  Played Won Drew Lost For Against Diff. Points
1 AS Jeunesse d'Esch/Alzette 22 15 4 3 62 25 37 34
2 CS Stade Dudelange 22 12 4 6 42 32 10 28
3 CS Grevenmacher 22 11 4 7 35 20 15 26
4 Union Sportive Luxembourg 22 7 10 5 28 22 6 24
5 FC The National Schifflange 22 8 6 8 27 26 1 22
6 CS Alliance Dudelange 22 7 7 8 45 31 14 21
7 FC Red Boys Differdange 22 7 6 9 28 33 -5 20
8 FC Aris Bonnevoie 22 8 3 11 38 43 -5 19
9 CA Spora Luxembourg 22 8 3 11 38 44 -6 19
10 SC Tétange 22 5 8 9 26 45 -19 18
11 CS Fola Esch/Alzette 22 8 1 13 38 69 -31 17
12 FC Progrès Niedercorn 22 4 8 10 27 44 -17 16
  264 100 64 100 434 434 0 264
CS Alliance Dudelange relagated by Federation
Promotion/Relegation play-off CS Fola Esch/Alzette - FC The Belval Belvaux 1-1 aet 1-1 aet 6-1
Promoted FC Chiers Rodange, US Rumelange
AS = Association Sportive CA = Club Athlétique
CS = Club Sportif SC = Sport Club
FC = Football Club
Esch/Alzette - Esch/Alzig - Esch/Uelzecht Differdange - Differdingen - Déifferdeng
Dudelange - Düdelingen - Diddeleng Bonnevoie - Bonneweg - Bouneweg
Grevenmacher - Grevenmacher - Gréiwemaacher Tétange - Tetingen - Téiteng
Luxembourg - Luxemburg - Lëtzebuerg Niedercorn - Niederkorn - Nidderkuer
Schifflange - Schifflingen - Schëffleng
Luxembourg 1945-50
Luxembourg 1961-70
Luxembourg - Final Tables
Home