Grand Duchy of Luxembourg
LUXEMBOURG 1944-45
Middle Qualifications
Group A Winners CA Spora Luxembourg FC Hesperange Swift - FC Avenir Beggen 3-4
Group B Winners FC Hesperange Swift CA Spora Luxembourg - FC Avenir Beggen 3-0
Group C Winners FC Avenir Beggen CA Spora Luxembourg - FC Hesperange Swift 6-2
Promoted to the finals CA Spora Luxembourg, FC Avenir Beggen
Mines zone
Group A Winners AS Jeunesse d'Esch/Alzette Runners-up FC The National Schifflange
Group B Winners CS Stade Dudelange Runners-up US Dudelange
Group C Winners FC Red Boys Differdange Runners-up FC Progrès Niedercorn
Runners-up play-offs The National Schifflange - US Dudelange 3-2
The National Schifflange - FC Progrès Niedercorn 3-1
Promoted to the finals AS Jeunesse d'Esch/Alzette, CS Stade Dudelange, FC Red Boys Differdange, FC The National 
Schifflange
Finals (Coupe de la Libération)
First round CS Stade Dudelange - AS Jeunesse d'Esch/Alzette 3-1
FC Red Boys Differdange - CA Spora Luxembourg 2-3
FC The National Schifflange - FC Avenir Beggen 5-2
Semi-finals CS Stade Dudelange - FC Red Boys Differdange 7-1
CA Spora Luxembourg - FC The National Schifflange 3-2
Final (03.06.45) CS Stade Dudelange - CA Spora Luxembourg   6-0  
CA = Club Athlétique CS = Club Sportif
FC = Football Club US = Union Sportive
AS = Association Sportive
Luxembourg - Luxemburg - Lëtzebuerg Schifflange - Schifflingen - Schëffleng
Beggen - Beggen - Beggen Dudelange - Düdelingen - Diddeleng
Hesperange - Hesperingen - Hesper Differdange - Differdingen - Déifferdeng
Esch/Alzette - Esch/Alzig - Esch/Uelzecht Niedercorn - Niederkorn - Nidderkuer
LUXEMBOURG 1945-46
  Played Won Drew Lost For Against Diff. Points
1 CS Stade Dudelange 18 15 2 1 62 15 47 32
2 US Dudelange 18 11 2 5 53 32 21 24
3 FC Progrès Niedercorn 18 9 3 6 45 41 4 21
4 FC Red Boys Differdange 18 10 0 8 36 28 8 20
5 CA Spora Luxembourg 18 8 2 8 28 41 -13 18
6 FC Chiers Rodange 18 6 3 9 23 32 -9 15
7 FC The National Schifflange 18 6 3 9 35 53 -18 15
8 Union Sportive Luxembourg 18 5 3 10 34 32 2 13
9 CS Fola Esch/Alzette 18 5 3 10 26 44 -18 13
10 CS Pétange 18 3 3 12 26 50 -24 9
  180 78 24 78 368 368 0 180
Promoted AS Jeunesse d'Esch/Alzette, FC Racing Rodange
CS = Club Sportif FC = Football Club
US = Union Sportive CA = Club Athlétique
Dudelange - Düdelingen - Diddeleng Rodange - Rodingen - Rodange
Niedercorn - Niederkorn - Nidderkuer Schifflange - Schifflingen - Schëffleng
Differdange - Differdingen - Déifferdeng Esch/Alzette - Esch/Alzig - Esch/Uelzecht
Luxembourg - Luxemburg - Lëtzebuerg Pétange - Petingen - Péiteng
LUXEMBOURG 1946-47
  Played Won Drew Lost For Against Diff. Points
1 CS Stade Dudelange 22 20 0 2 83 20 63 40
2 US Dudelange 22 13 2 7 48 36 12 28
3 CS Fola Esch/Alzette 22 11 3 8 48 50 -2 25
4 Union Sportive Luxembourg 22 11 2 9 40 38 2 24
5 FC The National Schifflange 22 10 3 9 52 49 3 23
6 FC Red Boys Differdange 22 9 4 9 44 38 6 22
7 CA Spora Luxembourg 22 8 5 9 41 43 -2 21
8 FC Progrès Niedercorn 22 7 7 8 39 47 -8 21
9 AS Jeunesse d'Esch/Alzette 22 8 4 10 32 33 -1 20
10 FC Racing Rodange 22 5 5 12 33 41 -8 15
11 FC Chiers Rodange 22 5 3 14 29 55 -26 13
12 CS Pètange 22 5 2 15 26 65 -39 12
  264 112 40 112 515 515 0 264
Promoted FC Red Balck Pfaffenthal, SC Bettembourg, SC Tétange
CS = Club Sportif CA = Club Athlétique
US = Union Sportive AS = Association Sportive
FC = Football Club
Dudelange - Düdelingen - Diddeleng Differdange - Differdingen - Déifferdeng
Esch/Alzette - Esch/Alzig - Esch/Uelzecht Niedercorn - Niederkorn - Nidderkuer
Luxembourg - Luxemburg - Lëtzebuerg Rodange - Rodingen - Rodange
Schifflange - Schifflingen - Schëffleng Pétange - Petingen - Péiteng
LUXEMBOURG 1947-48
  Played Won Drew Lost For Against Diff. Points
1 CS Stade Dudelange 22 18 2 2 84 17 67 38
2 Union Sportive Luxembourg 22 11 5 6 60 34 26 27
3 FC Red Boys Differdange 22 11 5 6 58 35 23 27
4 FC Progrès Niedercorn 22 11 4 7 43 31 12 26
5 US Dudelange 22 10 5 7 58 33 25 25
6 FC The National Schifflange 22 9 5 8 40 36 4 23
7 CS Fola Esch/Alzette 22 9 4 9 32 37 -5 22
8 CA Spora Luxembourg 22 7 6 9 46 44 2 20
9 SC Tétange 22 8 4 10 47 69 -22 20
10 AS Jeunesse d'Esch/Alzette 22 6 7 9 31 40 -9 19
11 SC Bettembourg 22 4 1 17 24 84 -60 9
12 FC Red Black Pfaffenthal 22 2 4 16 20 83 -63 8
  264 106 52 106 543 543 0 264
Promoted FC Racing Rodange, CS Pétange, CS Obercorn
CS = Club Sportif CA = Club Athlétique
FC = Football Club AS = Association Sportive
US = Union Sportive SC = Sport Club
Dudelange - Düdelingen - Diddeleng Esch/Alzette - Esch/Alzig - Esch/Uelzecht
Luxembourg - Luxemburg - Lëtzebuerg Tétange - Tetingen - Téiteng
Differdange - Differdingen - Déifferdeng Bettembourg - Bettemburg - Beetebuerg
Niedercorn - Niederkorn - Nidderkuer Pfaffenthal - Pfaffenthal - Paafendal
Schifflange - Schifflingen - Schëffleng
LUXEMBOURG 1948-49
  Played Won Drew Lost For Against Diff. Points
1 CA Spora Luxembourg 22 18 2 2 65 26 39 38
2 CS Fola Esch/Alzette 22 16 2 4 57 24 33 34
3 CS Stade Dudelange 22 12 5 5 45 25 20 29
4 FC The National Schifflange 22 11 2 9 46 35 11 24
5 FC Progrès Niedercorn 22 7 8 7 35 34 1 22
6 FC Red Boys Differdange 22 8 5 9 50 38 12 21
7 Union Sportive Luxembourg 22 6 9 7 44 39 5 21
8 US Dudelange 22 8 5 9 40 46 -6 21
9 SC Tétange 22 7 3 12 34 50 -16 17
10 CS Obercorn 22 7 3 12 32 63 -31 17
11 FC Racing Rodange 22 7 2 13 36 46 -10 16
12 CS Pétange 22 1 2 19 23 81 -58 4
  264 108 48 108 507 507 0 264
Relegation play-off SC Tétange - CS Obercorn 4-3
Promoted AS Jeunesse d'Esch/Alzette, US Rumelange, CS Grevenmacher
CA = Club Athlétique US = Union Sportive
CS = Club Sportif SC = Sport Club
FC = Football Club
Luxembourg - Luxemburg - Lëtzebuerg Differdange - Differdingen - Déifferdeng
Esch/Alzette - Esch/Alzig - Esch/Uelzecht Tétange - Tetingen - Téiteng
Dudelange - Düdelingen - Diddeleng Obercorn - Oberkorn - Uewerkuer
Schifflange - Schifflingen - Schëffleng Rodange - Rodingen - Rodange
Niedercorn - Niederkorn - Nidderkuer Pétange - Petingen - Péiteng
LUXEMBOURG 1949-50
  Played Won Drew Lost For Against Diff. Points
1 CS Stade Dudelange 22 15 5 2 63 21 42 35
2 FC The National Schifflange 22 15 4 3 46 21 25 34
3 CA Spora Luxembourg 22 10 5 7 50 38 12 25
4 FC Red Boys Differdange 22 9 5 8 36 33 3 23
5 Union Sportive Luxembourg 22 8 6 8 36 38 -2 22
6 AS Jeunesse d'Esch/Alzette 22 8 6 8 27 29 -2 22
7 US Dudelange 22 9 4 9 46 56 -10 22
8 FC Progrès Niedercorn 22 7 6 9 47 45 2 20
9 SC Tétange 22 8 4 10 34 37 -3 20
10 CS Fola Esch/Alzette 22 6 7 9 32 42 -10 19
11 US Rumelange 22 4 5 13 21 49 -28 13
12 CS Grevenmacher 22 3 3 16 24 53 -29 9
  264 102 60 102 462 462 0 264
Promoted FC Racing Rodange, FC Chiers Rodange, FCM Young Boys Diekirch
CS = Club Sportif AS = Association Sportive
FC = Football Club US = Union Sportive
CA = Club Athlétique SC = Sport Club
Dudelange - Düdelingen - Diddeleng Dudelange - Düdelingen - Diddeleng
Schifflange - Schifflingen - Schëffleng Niedercorn - Niederkorn - Nidderkuer
Luxembourg - Luxemburg - Lëtzebuerg Tétange - Tetingen - Téiteng
Differdange - Differdingen - Déifferdeng Rumelange - Rümelingen - Rëmeleng
Esch/Alzette - Esch/Alzig - Esch/Uelzecht Grevenmacher - Grevenmacher - Gréiwemaacher
Luxembourg 1931-40
Luxembourg 1951-60
Luxembourg - Final Tables
Home